+420 774 618 682 sochy@machalova.cz

Bronzová socha BYLO – NEBYLO

Socha z bronzu, představuje půvábnou ženu, pohlížející za rameno v klobouku.

Mohla by se líbit elegantní ženě, která si chce obzvláštnit zahradu. Nádherně vinikne pokud je na ní výhled z obýváku přes francouzské okno. Mám zkušenost, že takto si ji majitel užije doma i venku, pohledem na ni.

Zvlaštní je její ladná silueta, působí nostalgicky.

Při její tvorbě jsem narozdíl od ostatních postupovala kosmicky rychle. Jindy mi to trvá i tři měsíce, předělávám pořád dokola, dokud nejsem spokojená. Tuto sochu jsem měla rok v hlavě. Jednoho dne, kdy nás navštívila tchýně a měli jsme rodinnou návštěvu, chvilku jsem se zdržela no a potom šup do mého podkrovního atelieru. Tam jsem se do toho pustila, tam za mnou přicházely neteře a švagrová a bylo to moc příjemné si při práci s nimi pokecat o samotě. Dobře nesnáším, když je tam hodně lidí a já ztrácím přehled o lidech a vnímám jen hluk.
Stačil týden práce, denně tak osm hodin a socha byla na světě. Obrazně řečeno, socha jako kdyby sama vyletěla z hroudy hlíny, bez předělávání. Ale stejně jsem si nebyla jistá. Řekla jsem si, že když mi to tak rychle šlo, nebude to dobré. Přece jen, musí to stát hodně práce, pokud bych ji chtěla takhle nabídnout. -) Byla jsem připravena ji zničit. Nesmím světu ukázat odflaklou práci :-) Seděla jsem doma smutná a můj Petr zjišťoval co mi je. Já mu prozradila, že chci zničit sochu. On se divil a ptal se kterou... Netušil, že mám nějakou rozdělanou. Zašel nahoru a zůstal ve dveřích stát.

Vyjadřuje zralou ženu, která je v životě spokojená a ohlíží se dozadu na to, co přežila. A uvědomuje si starosti, radosti a těši se na to, co ji ještě potká.

Materiál: bronz
Výška: -

Umístění: interiér
Poselství na přání: ne

Dostupnost: ihned k odběru
Doprava: Individuální doprava

Cena: 270 000 Kč

Napište nám

Prohlašuji, že jsem se seznámil(a) se Zásadami zpracování osobních údajů a chci odeslat formulář.